KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307081
nr 1530 7081
Gustav Arne
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1962, "Viken". Olja på duk, 80x90 cm, yttermått inklusive ram: 83x93 cm
Gustav Arne, född 1925 i Höganäs, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 27 mars 2023
kl 20:31:24
22/3 11:52:38
1.500 kr
27/3 19:55:48
Gustav Arne
Läs mer om Gustav Arne